Hangi güneş gözlüğü benim için en uygun?
Posted by      10/29/2021 20:55:00    Comments 0

Aviator, cat-eye, panto, kelebek, wayfarer... Güneş gözlüğü şekillerinin seçimi çok büyük. Bir sonraki favori modeliniz için karar vermek bazen o kadar kolay olmayabilir. Hangi güneş gözlüklerinin doğru olduğu elbette öncelikle kendi zevkinize bağlıdır. Ancak yeni gözlükler, tipinizi ustaca sergilemek için yüzünüzün şeklini de düzleştirmelidir.

Doğru güneş gözlüğü için ipuçları

İster şehirde ister sahilde bir gezinti için: Yaz aylarında güneş gözlüğü olmadan hiçbir şey olmaz. Slogan "şık ve koruyucu"! Bu ipuçları, uygun bir model seçmenize yardımcı olacaktır:

• Stil : Güneş gözlüklerinizle nasıl bir görünüm yaratmak istediğinizi düşünün. Nasıl çalışmak istiyorsun? Duruma bağlı olarak örneğin göz alıcı, abartılı tasarımlar veya zamansız klasikler öneriyoruz.

• Boyut : Güneş gözlükleri sadece bir moda aksesuarı değildir. Ayrıca gözleri her yerde zararlı UV radyasyonundan korumalıdırlar. Mümkün olan en büyük camlara, geniş şakaklara ve göze yakın oturan kavisli bir şekle sahip gözlükler bunun için idealdir.

• Renk : Kişisel türünüze bağlı olarak, bazı renkler size diğerlerinden daha çok yakışır. Örneğin mavi gözlük çerçeveleri, açık tenli "havalı" erkeklerde özellikle iyi görünür. Burada farklı renk türleri ve bunlara hangi gözlüklerin uyduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

• Şekil : gözlükler her yüzde aynı görünmez. Bu nedenle yeni bir güneş gözlüğü seçerken kendi yüz şeklinizi kılavuz olarak kullanmalısınız. Aşağıda tam olarak hangi modellerin hangi yüzün daha düz olduğunu öğreneceksiniz.

Yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü nasıl bulunur

Kabaca beş farklı yüz şekli vardır: yuvarlak, kalp şeklinde, oval, köşeli ve yamuk yüzler.

Burada onları nasıl tanıyacağınızı ve hangi güneş gözlüklerinin yüz şeklinize en uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

emel kural şudur: Gözlüklerin şekli yüz şekline çok benzememeli, aksine yüz şekline zıt olmalıdır. 

 

Yuvarlak yüzler için güneş gözlüğü

Bu yüz şekli ile alın ve yanaklar eşit genişliktedir. Çene yuvarlaktır. Genel olarak, trenler çok yumuşak görünüyor. Daha geniş çizilen güneş gözlükleri, yuvarlak yüzü daha dar gösterir ve daha kontur verir. Hafif dikdörtgen veya kare çerçeveler bunun için en uygunudur.

 

Oval yüzler için güneş gözlüğü

Oval yüzler çok uyumlu oranlara sahiptir: alın ve çene oldukça dar, yanaklar ise biraz daha belirgindir. Bu yüz şekline sahip insanlar ana ödülü kazandı: hemen hemen her model onlara uyuyor. Düz çizgilere ve köşeli şekillere sahip güneş gözlükleri, yüzün daha sıkı ve modern görünmesini sağlar. Yuvarlak şekiller sayesinde daha yumuşak ve dostça.

Trapez yüzler için güneş gözlüğü

Yamuk yüzlerde yanaklar ve çeneler baskındır. Alın ise genellikle oldukça dardır. Bu nedenle, vurgulanmış üst kontura sahip gözlükler idealdir. Alnına daha fazla dolgunluk verir ve böylece oranları en iyi şekilde dengeler. Yüz daha uyumlu görünüyor. Kadınlar için kedi gözü veya kelebek tarzında, üste doğru genişleyen güneş gözlüklerini öneriyoruz. Trapez yüzlü erkekler, belirgin kaş çizgisine sahip güneş gözlüklerini tercih ederler.

 

Kalp şeklindeki yüzler için güneş gözlüğü

Kalp şeklindeki yüzler için tipik olan dar, sivri bir çene, çıkık elmacık kemikleri ve oldukça geniş bir alındır. Yumuşak, kavisli şekillere sahip güneş gözlükleri sizi gururlandırıyor. Yüzün alt kısmının sert kenarlarını bile çıkarırlar. Yüz daha dostça görünüyor. Örneğin panto gözlükler veya John Lennon tarzında dairesel gözlüklü modeller uygundur.

 

Kare yüzler için güneş gözlüğü

Bu yüz şekli ile alın, yanaklar ve çene eşit genişliktedir ve konturlar genellikle çok belirgindir. Biraz daha yumuşak görünmeleri için, örneğin panto veya havacı tarzında dairesel veya oval camlı güneş gözlükleri idealdir. Sert konturların ciddiyetini ortadan kaldırırlar ve dengeli bir genel resim sağlarlar.

Hangi güneş gözlüğünün size uyacağını hala bilmiyor musunuz?

Henüz yüzünüzün şeklini değerlendiremiyorsanız veya doğru güneş gözlüklerini seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, size memnuniyetle tavsiyelerde bulunacağız. imaj optik mağazaları şubesindeki gözlük uzmanlarımız, geniş yelpazemizden birçok uygun model önerebilir. Yüzünüze ve stilinize mükemmel uyum sağlayan güneş gözlüklerini birlikte bulacaksınız

OPTİSYEN DESTEĞİ AL

Leave a Reply