Doğru gözlük kullanımı ve bakımı

Posted by      Comments 0  views 44
Her gözlüğün, kişiden kişiye değişen bir kullanım süresi var. Bu süre alışkanlıklara, takış süresine, sık takıp çıkarılmasına, muhafaza şekline göre değişir. Ancak bu süreyi uzatmak elinizde...
Read More

Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin

Posted by      Comments 0  views 44
Sağlıklı ve dengeli beslenmenin vücut direnci kadar göz sağlığını da yakından ilgilendirdiğini dile getiren Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Elvan Yalçın, göz sağlığı için faydalı olan besinleri sıralıyor.
Read More

19 Haziran 2022 Babalar Günü Çekilişi

Posted by      Comments 0  views 84
.Çekiliş sonrası talihlilerimiz Antalya bölgesinde ise hediye gözlük leri Mağazamızdan hesaplarını doğrulatarak ala bileceklerdir. Antalya bölge dışı talihlilerimiz ile instagram hesapları üzerinden iletişime geçilerek adreslerine gönderimi yapılacaktır. . Çekilişe katılacak olan talihliler arasında İMAJ OPTİK MAĞAZALARI Personeli olması durumunda hakkı yedek talihliye devredecektir.
Read More

Kontakt Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Posted by      Comments 0  views 775
Gözdeki refraksiyon kusurlarının tedavisi için gözlük kullanmak istemeyen hastalar, genellikle kontakt lens kullanmayı tercih etmektedir. Materyal özelliklerinde ciddi bir değişim yapılarak oksijen geçirgenliği artırılan; dizaynı, su içeriği, kenar yapıları ve yüzeylerinde de çok önemli güncellemeler gerçekleştirilen kontakt lensler hastalara daha güvenli, uzun süreli ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır.
Read More

Kuru gözler ve kontakt lensler: nedenleri ve ipuçları

Posted by      Comments 0  views 121
Kuru gözler ve kontakt lensler: nedenleri ve ipuçları
Kaşınırlar, yanarlar ve kızarırlar: Gittikçe daha fazla insan kuru gözlerden muzdariptir. Kuru gözlerin nedenleri çoktur.Kontakt lensler ayrıca semptomlara neden olabilir veya semptomları şiddetlendirebilir. Ama endişelenmeyin: kuru, hassas gözlerle bile onlarsız gitmek zorunda değilsiniz. Burada kontakt lens kullanıcılarının gözleri kuruduğunda nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklıyoruz.
Read More

Hangi güneş gözlüğü benim için en uygun?

Posted by      Comments 0  views 648
Aviator, cat-eye, panto, kelebek, wayfarer... Güneş gözlüğü şekillerinin seçimi çok büyük. Bir sonraki favori modeliniz için karar vermek bazen o kadar kolay olmayabilir. Hangi güneş gözlüklerinin doğru olduğu elbette öncelikle kendi zevkinize bağlıdır. Ancak yeni gözlükler, tipinizi ustaca sergilemek için yüzünüzün şeklini de düzleştirmelidir.
Read More

Mavi ışık filtreli gözlükler - gözleriniz için koruma

Posted by      Comments 0  views 586
Bilgisayar çalışması, oyun, sosyal medya: ortalama olarak her birimiz günde yedi saat dijital ekranlara bakarız ve gözlerimizi mavi ışıktan kaynaklanan tehlikelere maruz bırakırız. Mavi ışık filtreli gözlükler, göz ağrısı, yorgunluk ve konsantrasyon bozukluğu gibi olası sonuçları önleyebilir.
Read More

Gözler neden kırmızı olur? Kırmızı gözler için ne yapılmalıdır?

Posted by      Comments 0  views 72
Herkes muhtemelen çoktan kızarmış, kanlı gözler yaşamıştır. Bazen göründüğü kadar korkutucu olsa da çoğu zaman kızarıklık oldukça zararsızdır ve çabucak tedavi edilebilir. Ama nasıl oluyor? Ve bu konuda ne yapabilirsiniz? Sizin için en önemli bilgi ve ipuçlarına sahibiz.
Read More

Gözlük Boyutunu Öğrenmek!

Posted by      Comments 1  views 496
Her gün bize gözlük veya güneş gözlüğü eşlik ediyor. Hiçbir şey kaymamalı veya oraya basmamalıdır. İdeal boyut, estetik bir genel görünümün yanı sıra rahat bir uyum ve rahatlık sağlar. Burada, gözlüğün boyutu söz konusu olduğunda neyin önemli olduğunu ve sizin için doğru olanı nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.
Read More